16 października 2012

IDEA PIELĘGNACJI - DR.HAUSCHKA - SKÓRA

W tym poście postanowiłam szczegółowo przedstawić Wam
IDEE PIELĘGNACJI - DR.HAUSCHKA

Szczegółowo możecie zapoznac się na stronie

http://www.drhauschka.info.pl/

A więc po kolei, to co według mnie najważniejsze.

Idea pielęgnacji
Utrzymywanie i przywrócenie skórze jej naturalnej równowagi, jest to podstawowy cel stosowania kosmetyków Dr.Hauschka

Działanie na strukturę i funkcje skóry

Celem kosmetologii Dr.Hauschka jest pomoc skórze w funkcjonowaniu jako spójnemu narządowi stanowiącemu jednolitą całość, który może dzięki własnej aktywności osiągnąć stan równowagi. Skóra musi między innymi swobodnie wytwarzać własne substancje oleiste oraz regulować procesy oddychania.

Aby to osiągnąć należy chronić płaszcz kwasowo-lipidowy skóry oraz stymulować jej własne procesy życiowe

Podstawowe informacje
Współczesne zabiegi kosmetyczne często mają na celu jedynie poprawianie zewnętrznego wyglądu. Sięgając jednak w przeszłość, dowiadujemy się, że już w starożytnych obrzędach i rytualnych zabiegach jednakową wagę przykładano zarówno do aspektu upiększania, jak do zachowania zdrowia ciała.

Paracelsus przypisywał skórze znaczenie szczególne - nazywał ją „szatą królewską”. Skóra według niego jest odbiciem osobowości człowieka, wrażliwym jednocześnie na zewnętrzne jego otoczenie. Stanowi ona swoistą granicę, obszar w którym makrokosmos przyrody w sposób bezpośredni dotyka mikrokosmosu ludzkiego ciała.

Na holistyczną koncepcję pielęgnacji skóry składają się zarówno zabiegi zewnętrzne jak i wewnętrzne. Te ostatnie można określić mianem zdrowego stylu życia, który obejmuje przede wszystkim dobrze zrównoważoną dietę, odpowiednią ilość i jakość snu, wysiłek fizyczny, świeże powietrze oraz umiarkowaną (nie nadmierną) ekspozycję na słońce.

Zewnętrzne zabiegi kosmetyczne obejmują głównie stosowanie preparatów do pielęgnacji skóry. Wybór właściwych produktów posiada szczególne znaczenie, ponieważ właściwie dobrane preparaty pielęgnacyjne działają bezpośrednio na metabolizm skóry i przywracają równowagę w zakresie jej funkcji rytmicznych: oddychania i krążenia. Holistyczna pielęgnacja skóry odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu ogólnego dobrego stanu zdrowia człowieka.

Kosmetyki Dr.Hauschka nie zawierają syntetycznych środków konserwujących, barwników ani emulgatorów, a wszystkie ich składniki stanowią zrównoważoną całość. Poszczególne substancje składowe preparatów uzupełniają wzajemnie swoje działanie i znajdują zastosowanie w różnych stanach i dla różnych typów cery.

Działanie kosmetyków Dr.Hauschka nie polega jedynie na chwilowym usuwaniu niepożądanych objawów, lecz mają one pomóc skórze w funkcjonowaniu jako całości, która może w aktywny sposób osiągnąć stan równowagi.

Receptura preparatów Dr.Hauschka oparta jest na wyciągach z leczniczych ziół o działaniu wspierającym naturalne funkcje skóry. Obok ziół, stanowiących najbardziej aktywne substancje, w skład preparatów Dr.Hauschka wchodzą także wyciągi roślinne, olejki i woski, naturalne aromaty oraz barwniki roślinne.

Preparaty Dr.Hauschka stosowane są w celu normalizacji wyjściowego stanu cery poprzez stymulację jej naturalnych funkcji, by przywrócić skórze stan równowagi.Na przykład skóra sucha nie powinna być pielęgnowana poprzez jej natłuszczanie zarówno na dzień, jak i na noc, nawet jeśli wydaje się to przynosić chwilowe efekty. Długotrwałe stosowanie preparatów z dużą zawartością substancji oleistych powoduje uzależnienie cery od ich dostarczania z zewnątrz, co prowadzi do dalszej redukcji wytwarzania sebum. Skóra staje się w konsekwencji jeszcze bardziej sucha, by w efekcie końcowym stać się całkowicie uzależnioną od zewnętrznych aplikacji tłustych kremów.

Celem pielęgnacji Dr.Hauschka jest umożliwienie skórze wytwarzania własnej warstwy tłuszczowej w odpowiedniej ilości. Ta sama zasada odnosi się do sytuacji przeciwstawnej: skóry tłustej, wytwarzającej nadmiar sebum.

Skóra pracuje w różny sposób w ciągu nocy i w ciągu dnia. W nocy należy umożliwić skórze swobodną wymianę gazową oraz eliminację szkodliwych produktów metabolizmu powstałych w ciągu dnia. Kosmetyki zaburzające przebieg tych naturalnych procesów nie powinny być stosowane do pielęgnacji na noc.

W niektórych przypadkach, po rozpoczęciu stosowania kosmetyków Dr.Hauschka stan skóry ulega chwilowemu pogorszeniu. Zdarza się to zwykle u tych osób, które były przyzwyczajone do stosowania ciężkich kremów na noc lub też w razie niesystematycznego stosowania preparatów. W takich przypadkach szczególnie istotne jest, aby nie przerywać stosowania odpowiednich kosmetyków, lecz by kontynuować ich użycie zgodnie z zalecanym schematem. Pozytywne efekty takiej kuracji staną się widoczne w ciągu kilku dni.

Poszczególne preparaty kosmetyczne Dr.Hauschka wzajemnie uzupełniają swe działanie, najlepsze efekty przynosi więc ich stosowanie w postaci serii, nie używając jednocześnie preparatów innych firm.

Należy zapewnić skórze możliwość całkowitego przyswajania wszystkich składników kosmetyków oraz jak najpełniejsze ich wykorzystanie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony komentarz.
Z miłą chęcią odwiedzę również WAS :)